O firmie Nasza historia

To jest Wojtek, pasjonat obuwnictwa i założyciel naszej fabryki. Jego niekonformistyczna dusza zawsze była przedmiotem zmartwień jego świętej pamięci matki o nieróżowo malującą się przyszłość syna. W przypadających na jego młodość czasach rządów komunistycznych w Polsce, uległość wszechobecnym zasadom pozwalała żyć spokojniej. Ale to nie był Wojtek. W szkole był bystrym chłopcem, ale co chwila lądował na dywaniku dyrektora, jak nie za dyskusje z systemowymi nauczycielami na temat tego, kto jest odpowiedzialny za zbrodnię katyńską, to przez zbyt otwarte oczekiwanie, aby nauczyciele przedstawiali prawdziwą historię i nie omijali takich faktów, jak pakt Ribbentrop-Mołotow.

Ku zaskoczeniu rodziców i nauczycieli, Wojtek wykształcił się na technika obuwnika w Technikum Przemysłu Skórzanego w Starogardzie Gdańskim i zaczął stawiać odważne kroki zawodowe w państwowym zakładzie produkcji obuwia Łukbut w Łukowie. W tym też czasie omal nie został komandosem, w czym ostatecznie przeszkodziła mu...krzywa przegroda w nosie.

Rzemieślnikiem był pierwszej klasy, nie uznawał kompromisów w szczególności w zakresie jakości. To pozwoliło mu wspiąć się po drabinie komunistycznego korpo, w którym objął stanowisko dyrektora produkcji. Po 15 latach jego niekonformistyczna natura przypomniała jednak o sobie znać. Nie dla niego był "system" i zasady: "dobry szef się nie czepia" czy "czy się stoi czy się leży, pensja się należy". Ku zdziwieniu teściów i sąsiadów z PRL-owskiego bloku, Wojtek postanowił wyjść z systemu, zrezygnować ze swej "stabilnej i porządnej" posady i zacząć żyć po swojemu, co w latach 80-tych w Polsce nie należało do łatwych. Dla prywaciarzy przetrwanie każdego miesiąca było jak skok na szczudłach przez przeszkody....

Nasza produkcja
WASAK obuwie to lokalny rodzinny zakład produkcyjny z 30 letnią tradycją, który tworzy obuwie z pasją i dbałością o jego najwyższą jakość, w oparciu o pracę ręczną w połączeniu z nowoczesnym parkiem maszynowym. Cały proces produkcyjny odbywa się w naszym zakładzie, co daje nam pełną kontrolę nad nim. Zakład znajduje się w województwie lubelskim w środkowo-wschodniej Polsce, zaledwie 120 km od stolicy. Zatrudnia lokalną społeczność, a ponad 90% naszego personelu to kobiety - naszą misją jest wspieranie ich w aktywizacji zawodowej. Tworzymy z najlepszych materiałów, sprawdzamy ich pochodzenie i etyczność ich wykonania. Specjalizujemy się w obuwiu dla stóp wrażliwych, które w swojej wygodzie i funkcjonalności nie akceptują kompromisów.
Zobacz filmy z produkcji
Dlaczego warto wybrać nasze buty?
30 lat doświadczenia
wyprodukowane w Polsce
Produkcja z skór naturalnych
Jakość i wygoda
Obuwie Wasak
jest dla osób
z wrażliwymi stopami
Zobacz buty z najnowszej kolekcji Wiosna-Lato 2022
Pobierz Katalog z kolekcjami
Zobacz nasze
buty w galerii
Przejdź do galerii